آموزش DSP کاربردی

Rate this item
(2 votes)

 دوره هاي کاربردی آموزش طراحي با پردازنده هايDSP

شرکت ارتباطات پيشرو خاورميانه با هدف افزايش توانمندي فارغ التحصيلان و دانشجويان در طراحي سيستم هاي ديجيتالي اقدام به برگزاري دوره آموزش طراحي با پردازنده هاي سيگنال ( DSP ) نموده است.

اين دوره ها تا کنون در دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي مختلف برگزار شده است و مورد استقبال مهندسين و دانش آموختگان قرار گرفته است. اين دوره تا کنون در دانشگاه هاي تهران ، شريف ، اميرکبير ، شيراز و ... برگزار شده است.

اين دوره ها بر اساس نگاه عملي به مفاهيم رايج در مورد پردازنده هاي سيگنال طراحي شده است و دانش پژوهان در پايان اين دوره ها مي توانند طراحي عملي با پردازنده هاي سيگنال را آغاز نمايند.

به منظور افزايش بهره وري و آموزش کاربردي تر مفاهيم، در کلاس ها به ازاي هر دو نفر يک ست عملياتي از بردهاي DSP فراهم شده و دانشجويان مفاهيم دوره را به صورت عملي بر روي بردها تست مي نمايند.

(يکي از نمونه بردهاي DSP+FPGA مورد استفاده توسط دانشجويان در کلاس)

مدرسان دوره همگي جزو طراحان بردهاي DSP طراحي شده در شرکت ارتباطات پيشرو خاورميانه مي باشند. تجربه هاي اين شرکت در طراحي و ساخت انواع بردهاي DSP ( سري هاي 2000 و 5000 و 6000 ) و ترکيبي DSP+ FPGAضامن کيفيت دوره ها مي باشد.

 

مشخصات دوره

 دوره آموزش DSP با هدف آشنايي به نحوه برنامه ريزي DSPهاي شرکت TI طراحي شده است. پيش نياز دوره آشنايي با اصول برنامه نويسي C و اسمبلي مي باشد.

مطالب اين دوره به شرح ذيل است:

معرفي DSP هاي شرکت TI
شروع کار با نرم افزار CCS
استفاده از فايل COMMAND براي مديريت حافظه
برنامه نويسي اسمبلي
برنامه نويسي همزمان C و اسمبلي و کاربردهاي آن
امتحان کتبي و عملي

 

کار عملی

 

در کلاس آموزش DSP ، سعی می شود دانشجویان با تعداد مختلفی از بردهای DSP که انواع پردازنده ها بر روی آن ها وجود دارد کار کنند. با توجه به حجم مطالب و فشردگی زمان دوره،حداقل دو عدد برد از بین بردهای زیر برای کار در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

TMS320CV5509A

TMS320F2812

28M35H52C1

DM3730( سری ARM+6000)

TMS320C6678 ( قوی ترین DSP های شرکت TI )

معمولا از بین 4 برد اول لیست، 2 برد در دوره کاربردی برای کار در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و بقیه  بردها در دوره دوم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ارزشيابي

در پايان دوره دانشجوياني که نمره بالاتر از 14 را کسب نمايند مي توانند در دوره پيشرفته شرکت نمايند.

نحوه ارزشيابي به شکل زير مي باشد:

25% تکاليف
75% نمره امتحان پاياني

 

زمان دوره

اين دوره 20 ساعت بوده که معمولا جلسات به صورت 3 ساعته برگزار مي گردند.

 

{ هزینه }

 

 

قیمت

 

سوالات متداول

در پايان دوره من چه قابليتهايي به دست مي آورم؟
مي توانيد در محيط نرم افزار CCS برنامه نويسي کنيد.
مي توانيد يک برد آماده را ( بدون توجه به نوع پردازنده آن) به کامپيوتر متصل نموده و روي آن برنامه ها را با موفقيت لود کنيد ( بدون نياز به برنامه هايي که سازنده برد همراه برد در اختيار شما قرار داده است ).
مي توانيد از حافظه هاي DSP به شکلي استفاده کنيد که قابليتهاي نهفته آن ، به خوبي مورد استفاده قرار گيرد.
مي توانيد بر روي DSP ها کمي اسمبلي بنويسيد.
مي توانيد نقشه سخت افزار يک برد را بررسي و قطعات جانبي برد( نظير ADC يا DAC يا DIGITAL IO و ...) که از طريق باس خارجي پردازنده به آن متصل شده اند را شناسايي و سپس با نوشتن برنامه مناسب از آنها استفاده کنيد.
با تعدادي از مشکلات متدوال برنامه نويسي DSP ها آشنا مي شويد.


من تا کنون با ARM و ديگر ميکروکنترلرها کار کرده ام. آيا براي يا دگيري DSP ، لازم است از دوره کاربردي آغاز کنم؟ آيا مي توانم از دوره پيشرفته 1 شروع کنم؟
ياد داشتن کار با ديگر ميکرو کنترلر ها اگر چه به يادگيري سريع تر و بهتر DSP ها کمک مي کند ولي DSP از ديگر ميکروها و ARM ها پيچيده تر است. آشنايي با ديگر ميکروکنترلرها به معني آشنايي با DSP ها نمي باشد.
شرکت نکردن در دوره کاربردي تنها به افرادي توصيه مي شود که با خود DSP آشنا هستند و قبلا حداقل 6 ماه با DSP کار کرده اند. براي اين گونه افراد نيز بايد دقت کنند که در تجربه کاري قبلي خود آيا با اکثريت مطالب ارائه شده در دوره کاربردي آشنا هستند يا نه! در غير اين صورت در صورت شرکت در دوره پيشرفته ( بدون حضور در دوره کاربردي ) دچار اشکال مي شوند.تا کنون بعضي از دانشجويان بدون حضور در دوره کاربردي ، در دوره پيشرفته شرکت کرده اند از بين اين افراد، بعضي توانسته اند با کلاس پيش بيايند و بعضي نيز حتي به اين نتيجه رسيده اند که پس از دوره پيشرفته دوره کاربردي را شرکت کنند. همه چيز به مقدار آشنايي قبلي شما با DSP ها ( و نه ميکروکنترلر ديگر ) بستگي دارد.


آيا پس از دوره کاربردي، دوره پيشرفته 1 و 2 بلافاصله تشکيل مي شود؟
در طي اين سالها که از تشکيل کلاس ها گذشته است معمولا فاصله بين دوره کاربردي و پيشرفته 1 بيشتر از يک هفته نبوده است و شرکت حتي در صورت به حد نصاب نرسيدن دانشجويان، کلاس پيشرفته 1 را تشکيل داده است. دوره پیشرفته2 در صورتی تشکیل می شود که دانشجویان به تعداد ظرفیت کلاس ثبت نام نمایند.
به دليل سنگين بودن دوره ها، بعضا دانشجويان تقاضاي کم کردن تعداد ساعت تشکيل کلاس در هفته را دارند و يا بين دوره ها تقاضاي مدتي استراحت دارند. که بسته به شرايط با اين در خواست موافقت شده است. کلاس ها ي شرکت معمولا به صورت فصلي برگزار مي شود و سعي مي شود در يک دوره 3 ماه کلاس ها به پايان برسد.

6 comments

 • Comment Link مهدی Saturday, 07 December 2013 14:35 posted by مهدی

  با درود
  با توجه به اینکه بنده ساکن تهران نیستم. می خواستم اگر ممکن است ٰدوره ترکیبی در دو روز پنجشنبه و جمعه (و در مجموع در سه هفته) برگزار شود؟
  با سپاس از توجهتان
  --------------------------
  مدیر سایت :
  لطفا اجازه دهید ابتدا با دیگر دانشجویان متقاضی هماهنگ شود. در صورت امکان اینکار انجام خواهد شد.

  Report
 • Comment Link نیکی Monday, 09 December 2013 17:59 posted by نیکی

  با سلام
  هزینه دوره ها چگونه است ؟
  --------------------------
  مدیر سایت : دوست عزیز، لطفا با دفتر شرکت تماس بگیرید و آخرین وضعیت زمان و هزینه را سئوال فرمائید.

  Report
 • Comment Link مهدی Monday, 16 December 2013 20:59 posted by مهدی

  با درود
  بنده در رابطه با دوره ترکیبی dsp پرسیدم که آیا برگزاری این دوره در دو روز در هفته (و در مجموع سه هفته) ممکن است یا خیر؟ و با اینکه چندین بار در این مدت با شرکت تماس گرفتم هنوز پاسخی دریافت نکردم؟
  سپاسگزارم اگر زمان را بیان کنید.

  Report
 • Comment Link مرتضی محمودی Thursday, 19 March 2015 22:56 posted by مرتضی محمودی

  با سلام و عرض ادب و احترام
  بنده نیاز به کتاب آموزشی جناب مهندس شفاعی را دارم.تمام کتابفروشی های اصفهان موجودی ندارند.از چه طریقی می تونم تهیه کنم؟با تشکر


  ----
  با سلام
  این کتاب در بازار موجود است . همچنین میتوانید از شرکت تهیه فرمایید .

  Report
 • Comment Link علیرضا صفائی صدر Tuesday, 16 February 2016 07:14 posted by علیرضا صفائی صدر

  با سلام و احترام
  لطفا دانش و مهارتهای پیش نیاز جهت ثبت نام در دوره های dsp را ذکر نمایید.
  آیا مهارت در میکروکنترلر ها ضروری است ؟
  با تشکر از شما
  با سلام
  جهت شرکت در دوره های دی اس پی گذراندن واحد درسی ریزپردازنده وتسلط به زبان c کافی می باشد.

  Report
 • Comment Link سیاوش معینی Thursday, 26 May 2016 16:24 posted by سیاوش معینی

  با عرض سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم امکان برگزاری دوره ی تابستان 95 به صورت 3 روز در هفته به فرم شنبه-یکشنبه-دو شنبه وجود دارد؟ همچنین امکانش وجود دارد دوره از اواسط مرداد شروع شود؟

  با سلام.با توجه به شریط بقیه داوطلبین حتما بررسی واعلام میشود.

  Report

Leave a comment

ضمن قدر دانی از نظر شما دوست محترم، نظرات و سئوالات شما تا حداکثر 3 روز کاری بررسی و سپس در سایت قرار خواهد گرفت. شما برای دریافت پاسخ سریع به سئوالات خود می توانید از طریق ایمیل یا تلفن با ما تماس حاصل فرمائید. با سپاس- مدیریت سایت

عضویت در سایت

برای اطلاع از آخرین خبرهای دنیای DSPعضو شوید

balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga pas cher balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet balenciaga outlet louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet max maillots max maillot